Všem našim židovským prátelům srdečně přejeme dobrý a sladký Nový rok 5777!
לכל חברינו היהודיים מאחלים שנה טובה ומתוקה

První část fotek z nedělního festivalu Stánek míru si můžete prohlédnout na tomto odkazu:
https://www.facebook.com/veronika.karlikova.9/media_set?set=a.938308389614589.1073741887.100003063106677&type=3

Se začátkem prázdnin vychází s laskavou podporou Nadačního fondu obětem holocaustu i 74. číslo Revue SKŽ - tematicky zaměřené na "Stvoření - Šabat - Ekologii", s krásnými ilustracemi Horsta Drewese. Číslo naleznete zdarma ke stažení v rubrice Revue SKŽ a ti, kdo mají přihlášený odběr Revue v tištěné podobě, i ve svých schránkách. K odběru Revue SKŽ v tištěné podobě (zdarma) se můžete kdykoli přihlásit na naší e-mailové adrese: info(zavináč)krestane-zide.info.
Z obsahu: Bohatství Šabatu (Lukáš Klíma), Františkova encyklika vyzývá ke změně (Jiří Nečas), Nové přemýšlení nad smlouvou - ekologická perspektiva (Michael Trainor), O některých aspektech Šabatu v rabínské literatuře a v kabale (Josef Blaha), O složité povaze času v knize Kazatel a ve Starém zákoně (Filip Čapek), Opanování země (Klaus Koch) a další...
Za redakční radu srdečně přeji příjemné čtení! ZN

Srdečně zveme na 4. ročník mezináboženského a mezikulturního festivalu STÁNEK MÍRU v Berouně.
Můžete se těšit na zajímavý program: 13.00 vernisáže výstav fotografií ze Svaté země a hebrejských kaligrafií, 14.00 duchovní křesťansko-židovsko-muslimské setkání s proslovy na téma "co pro mě znamená milosrdenství" a zpěvem Svobodného křesťanského sboru 14.30 přednes jidiš básní (Petr Jan Vinš), 15.00 vystoupení skupin Mišpacha a Amare čhave, 16.00 Panelová diskuse "Multikulturalismus je mrtev! Co po něm?", 17.00 Vystoupení skupin Comodo, Bonbon a Hvozdnického pěveckého sboru, 18.00 Za jedním stolem - společná večeře.

Festival pořádá FS ČCE v Berouně a Společnost křesťanů a Židů s laskavou podporou Ministerstva kultury ČR.

Na výroční valné hromadě konané v neděli 29. 5. 2016 byly úspěšně projednány a schváleny zprávy o činnosti a o hospodaření. Po proběhlém dvouletém funkčním období byl také zvolen nový pětičlenný výbor (Ivan Štampach, Tomáš Kraus, Pavol Bargár, Elena Goldstein, Petr Jan Vinš), znovuzvolena předsedkyně (Zora Nováková) a zvolena dvoučlenná revizní komise (Pavlína Buzková, Alena Vantová). Oficiální místo ve výboru SKŽ opustila bývalá předsedkyně Ruth J. Weiniger, za jejíž obětavou práci a řadu zorganizovaných akcí srdečně děkujeme!